Tarot Online

Dlaczego soczewki są modne wśród gwiazd?

Celebryci, aktorzy, sportowcy i piosenkarze bardzo doceniają szkła kontaktowe. Niektórzy z nich noszą je na co dzień, a nie tylko na występy i ważne wydarzenia. Dlaczego soczewki są modne wśród gwiazd? Nas to wcale nie dziwi!

Dlaczego soczewki są modne wśród gwiazd?

Istnieje kilka powodów, dla których gwiazdy noszą soczewki kontaktowe. Jeden z nich to korekcja wzroku. Z tego powodu szkła kontaktowe ceni na przykład Demi Moore. Soczewki pozwalają jej nie tylko poprawnie i ostro widzieć, ale też znacznie poprawiają komfort życia, na przykład podczas uprawiania sportu.

Inny powód, dla którego gwiazdy noszą szkła kontaktowe to możliwość szybkiej zmiany wizerunku scenicznego, poprzez modyfikację koloru, kształtu lub nawet wielkości oczu. W tej dziedzinie mistrzynią jest Lady Gaga. Aktorka nie tylko korzysta z kolorowych szkieł, ale także często zakłada kontakty, które powiększają optycznie średnicę tęczówki.

Ze szkieł kontaktowych w celu zmiany wizerunku korzystają także:

  • Katy Perry,
  • Marilyn Manson,
  • Robert Pattinson,
  • Orlando Bloom,
  • Jennifer Aniston,
  • Johnny Depp,

Które marki najchętniej wybierają celebryci?

Soczewki kontaktowe, zarówno te korygujące wzrok, jak i te bez mocy optycznej, są bardzo łatwo dostępne w Polsce. Aby zacząć je nosić i, podobnie jak celebryci, bawić się swoim wizurunkiem, wystarczy pójść na badanie wzroku. Badanie ma na celu dobrać odpowiednie parametry szkieł.

Spośród wielu marek soczewek warto wybrać te produkowane przez uznane firmy, takie jak Johnson & Johnson, Bausch & Lomb czy Vision Cooper.

Dobierając szkła kontaktowe, warto pomyśleć nie tylko o tym, jak podkreślić stylizację i wygląd, ale także o tym, czy nie będą one za suche dla naszych oczu. Jeśli mamy skłonność do alergii lub często miewamy infekcje oczu, najlepiej wybierać szkła dedykowane osobom o wrażliwych oczach. Modele te cechuje wyjątkowo duże uwodnienie oraz zwiększona przepuszczalność dla tlenu, są one także wykonane z hipoalergicznych materiałów. Dobrze dobrane soczewki znacznie poprawią komfort naszego życia i będą nam służyły dobrze każdego dnia, niezależnie od sytuacji.

Orlando Bloom w filmie „Władca Pierścieni”, zmienił swój naturalny kolor oczu na niebieski. Jennifer Anniston także jest znana z tego, że używa niebieskich szkieł kontaktowych. A Wam, jakie najbardziej się podobają?