Tarot Online

Gładka darń, czy piękne kolorowe kępy?

Niniejszy artykuł pod tytułem Dlaczego soczewki są modne wśród gwiazd? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Dlaczego soczewki są modne wśród gwiazd? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Mając ogród przy domu, chcemy go tak zaaranżować, by cieszył nasze oko i jednocześnie stał się ozdobą całej posesji. Zanim przystąpimy do zakupu przeróżnych odmian, powinniśmy rozplanować na kartce całą przestrzeń ogródka. Dobry plan jest kluczem do sprawnego działania i osiągnięcia szybko efektu, bez poprawek, typu przesadzanie roślin.

Czy tylko krzewy i kwiaty?

Kwiaty zawsze upiększają nasze ogrody, a krzewy dają schronienie małym ptakom. Natomiast wszechobecna darń pozwala na relaksujące spacery boso po trawniku lub przechadzanie się między wysokimi szumiącymi połaciami traw wysokopiennych, często przerastającymi nasz własny wzrost. Do zielonej połaci wybierzmy nasiona traw ozdobnych. Będą upiększeniem całości. Są bowiem tak zachwycająco różnorodne, iż zaspokoją najbardziej wyszukane gusta.

Trawa w pospolitym rozumieniu to tylko zielone źdźbła, które należy często kosić, by nie przerosły, natomiast nazwa ta obejmuje szereg gatunków, do których nie używamy żadnych kosiarek. Rosną swobodnie, niektóre kwitną w taki sposób, iż ozdabiają ogród swym wysublimowanym pięknem. Nasiona traw ozdobnych zwykle są pakowane oddzielnie rodzajowo. Natomiast przy zakupie trawy zwykłej, często mamy w sprzedaży mieszankę gatunków.

Wysokość ma znaczenie

Wybierając nasiona traw ozdobnych, musimy wziąć pod uwagę ich ostateczną wysokość, by posiany rodzaj trawy nie zasłonił nam małych niskopiennych roślin. Niektóre trawy, jak np. piórówka, trzcinnik mają piękne kwiaty w kolbie lub baldachimie. Długie cienkie łodyżki i puchate kwiaty poddawane delikatnemu kołysaniu pod wpływem wiatru pięknie komponują się w kulistych grządkach. Posiane prostokątnie dadzą nam ruchomy płotek.

Są trawy rosnące w kępach, a ich wielobarwne liście zadziwiają swą soczystością. Turzyca uśmińska, hakonechloa, miskant są tak egzotycznie ubarwione, że każdy przy nich przystanie, by popatrzeć na nie z zachwytem. Mogą służyć jako rośliny doniczkowe. Możemy je rozmnażać poprzez rozrywanie kępy na mniejsze.

Grube dywany na dworze

Jeżeli będziemy kupować nasiona traw ozdobnych, przyjrzyjmy się pewnemu gatunkowi, który nazywa się niedźwiedzie futro. To piękna trawa, która rośnie niezbyt wysoko. Nie trzeba jej przycinać, a jest tak gruba, iż patrzenie na nią przywodzi na myśl grube futro niedźwiadka. Tworzy ona silnie przylegające do siebie kępy, co jeszcze bardziej kojarzy się z futrem leżącego misia na brzuchu. Wbrew nazwie, nie ma ona brunatnego, białego, czy czarnego poszycia. Jest soczyście zielona. Ważne podczas hodowli tego rodzaju trawy jest oddzielanie bocznych odrostów  i sadzonkować kępki co drugi rok.

Chcąc mieć w ogrodzie zielone jeże (naprawdę wyglądają jak zwinięte w kulkę jeże), posiejmy kostrzewę. Jest w kilku odmianach. W zależności od tego, który gatunek wybierzemy, będziemy mieć ją w barwie ciemno zielonej bądź jasnej (sinej). Jest jeszcze wiele innych gatunków traw godnych do polecenia. Świadczy o tym szeroka gama nasion traw ozdobnych.

Koniecznie polecamy Ci także ten poradnik: https://zyciegwiazd24.pl/poznaj-najpiekniejsze-ogrody-gwiazd.