Jak dobrać płaszcz zimowy?
in

Jak dobrać płaszcz zimowy?

Zbliża się zima, więc czas zastanowić się nad kupnem płaszcza zimowego. To wcale nie jest tak prosty wybór, jak może nam się wydawać, płaszcz musi spełniać szereg naszych personalnych wymagań. Mimo tego, że jest wiele płaszczy zimowych w sklepach, to ciężko jest znaleźć ten idealny. Postaramy się ułatwić ten wybór i podpowiemy jak dobrać płaszcz zimowy.

Płaszcz zimowy – rozmiar idealny

Wiele osób przymierzając płaszcz zimowy, zakłada go, mając na sobie cienką bluzkę. A przecież to nie jest ubiór na zimę. W okresie zimowym często zakładamy grube swetry lub bluzy, dlatego podczas przymierzania kurtki zimowej należy mieć na sobie o jedną warstwę ubrania więcej. Dzięki temu płaszcz, który wybierzemy, nie będzie za ciasny, czy za duży.

Płaszcz zimowy – dopasowane do garderoby

Często w sklepach pod wpływem impulsu kupujemy coś, co w ogóle nie pasuje do naszej garderoby. Tak jest również z zimowymi kurtkami. A kiedy potem wkładamy płaszcz zimowy, okazuje się, że nie pasuje on do żadnego z naszych ubiorów. Warto więc zastanowić się, w jakich kolorach najczęściej chodzimy i dobrać płaszcz w kolorze pasującym do reszty.

Płaszcz zimowy – nie dla mody

Coraz częściej w sklepach możemy znaleźć kurki, które sięgają do pasa. To jednak nie jest dobry wybór na zimę. Mimo tego, że wygląda to modnie i podkreśla figurę, to zimą lepiej wybrać płaszcz zimowy sięgający nieco niżej niż pas. Dzięki temu będzie on wyglądał modnie, ale zadbamy również o swój komfort i zdrowie, a kiedy dni będą naprawdę mroźne, podziękujemy sobie za tą decyzję.

Geny odpowiedzialne za proces starzenia sie

Geny odpowiedzialne za proces starzenia się

Chcesz mieć pracę? Musisz mieć uprawnienia elektryczne

Chcesz mieć pracę? Musisz mieć uprawnienia elektryczne