Tarot Online

Jak zadbać o skórę zimą ?

Zima nie jest czasem łagodnym i sprzyjającym dla naszej skóry. Niska temperatura, brak kontaktu ze słońcem oraz ogrzewanie w zamkniętych pomieszczeniach sprawia, że skóra staje się przesuszona i podrażniona. Warto więc wiedzieć jak zadbać o skórę zimą.

Jak zadbać o skórę zimą – zabiegi kosmetyczne

Jeśli nie wiemy, jak zadbać o skórę zimą, to idealnym sposobem na to, jest udanie się do kosmetyczki. Jednym z doskonałych zabiegów w okresie zimowym są kwasy. Nie można ich wykonywać latem, przez dużą ilość słońca, ale zimą sprawiają one, że skóra staje się oczyszczona, jędrna, gładka i idealnie nawilżona. Są to również zabiegi, które pomagają w walce z trądzikiem, przebarwieniami i zmarszczkami.

Jak zadbać o skórę zimą – krem na bazie tłuszczu

Wielokrotnie może nam się zdarzyć, nakładać krem na twarz przed wyjściem na dwór. Jeśli wybierzemy krem na bazie wody, to niska temperatura sprawi, że skóra stanie się sucha i podrażniona. Pojawia się więc pytanie, jak zadbać o skórę zimą, jaki krem wybrać? Najlepszym wyborem będą kremy na bazie tłuszczy, dzięki czemu tworzą one filtr ochronny nad cerą. Jest to kosmetyk, który powinien obowiązkowo znaleźć się w kosmetyczce kobiety i mężczyzny w okresie zimowym. Warto również pamiętać, że dba on nie tylko o naszą skórę twarzy, ale całe ciało. Jeśli więc decydujemy się na używanie balsamów do ciała to najlepiej wybierać te na zimę, które zawierają naturalne olejki wspomagające i odżywiające skórę. Mają one również wpływ na procesy regeneracji uszkodzonego naskórka.