Tarot Online

Jak zmierzyć rozmiar pierścionka zaręczynowego?

Niniejszy artykuł pod tytułem Dlaczego soczewki są modne wśród gwiazd? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Dlaczego soczewki są modne wśród gwiazd? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zaręczyny to z pewnością jeden z najpiękniejszych momentów, jakich doświadczyć można za życia. Partnerzy często przygotowują się do tej chwili jeszcze na długo przed zadaniem tego najważniejszego pytania swojej wybrance. Wybranie pięknej, romantycznej scenerii to nie wszystko, bowiem wciąż najważniejszym symbolem oświadczyn jest pierścionek, który mężczyzna wręcza swojej kobiecie, klękając przed nią na jednym kolanie. Zanim jednak wybierze się on do salonu jubilerskiego, musi poznać dokładny rozmiar pierścionka, który idealnie będzie pasował na serdeczny palec prawej dłoni.

Jaki powinien być dopasowany pierścionek?

Pierścionki, jakie można znaleźć w sklepach, mają rozmiary zazwyczaj bardzo dokładne, każdy rozmiar bowiem różni się około 0,3 mm na wewnętrznej jego średnicy. Z tego też powodu różnica pomiędzy sąsiadującymi rozmiarami może nie być widoczna gołym okiem. Warto pamiętać o tym, że obwód palca różnić się może w zależności od pory dnia, a także temperatury. Pod wpływem gorąca, palec może puchnąć, a kiedy panuje nieco chłodniejsza temperatura, może on być już szczuplejszy. Pierścionek musi utrzymać się na palcu, dlatego wchodząc, powinien napotkać lekki opór, lecz nie powinien jednak być za ciasny. Jak widać, jest to niełatwe zadanie, dlatego niezbędne jest poznanie dokładnego rozmiaru pierścionka.

Metody sprawdzania rozmiaru pierścionka

Niewiele jest metod, które dadzą bardzo dokładny pomiar. Jeśli spytanie partnerki wprost nie wchodzi w grę, można spróbować zdobyć na chwilę jej dotychczas noszony pierścionek i udać się z nim do jubilera. W każdym salonie jubilerskim obsługa bez problemu poinformuje o rozmiarze, przystawiając biżuterię do miary. Można to zrobić również samemu w domu, za pomocą suwmiarki, mierząc wewnętrzną średnicę pierścionka. Spróbować warto również, pytając znajomych, bliskie osoby lub rodzinę partnerki, trzeba tu jedynie uważać, by wybrać takie osoby, które są w stanie zachować dyskrecję.

Czego nie wolno robić

Wciąż niestety można znaleźć w Internecie wiele praktyk, stosowanych przez lata przez Panów, a powinny pójść one zdecydowanie w zapomnienie. Chcąc uzyskać dokładny pomiar palca, z pewnością nie powinno odmierzać się go za pomocą sznurka czy tasiemki. Złym pomysłem będzie również odciskani jednego z noszonych pierścionków w mydle. Nie należy również szacować rozmiarów „na oko” lub na podstawie dłoni innej osoby, gdyż jedyną gwarancję, jaką wtedy można dostać to następnej wizyty u jubilera w celu zmniejszenia, bądź zwiększenia rozmiaru.

Czytaj więcej na zlotalinia.com.