Tarot Online

Jakie buty wybrać na zimę?

Zima zbliża się wielkimi krokami, a na zewnątrz robi się coraz zimniej. Dlatego coraz więcej osób rozgląda się za butami zimowymi, kiedy to jeszcze ich ceny nie są tak horrendalnie wysokie. Dziś podpowiemy jakie buty na zimę najlepiej wybrać.

Buty na zimę – wodoodporne

Kilka lat temu zima była mroźna i temperatury sięgały nawet do trzydziestu stopni na minusie. Jednak teraz coraz częściej zaskakuje nas zima, w której więcej jest deszczu i błota niż śniegu. W taką pogodę najlepiej byłoby założyć kalosze, ale przy niskich temperaturach w takich butach możemy nabawić się zapalenia płuc. Tak więc najlepiej wybrać buty zimowe, które są wodoodporne. Ochronią one nas przed mrozem i pluchą, która często przemacza nam skarpetki.

Buty zimowe – z dodatkowym ociepleniem

Warto przy zakupie butów na zimę zainwestować w dodatkowe ocieplenie. Buty na zimę często mają małą warstwę ocieplenia, przez co przy niskich temperaturach mogą nam zmarznąć stopy, a to prowadzić może do przeziębienia. Dlatego dobrym pomysłem jest kupienie wkładek lub skarpetek termicznych do butów.

Buty na zimę – z podeszwą antypoślizgową

W czasie zimy często przydarza nam się chodzić po oblodzonych chodnikach, czy schodach. Nie jeden z nas miał tę przykrą okazję przewrócić się na lodzie, a w niektórych przypadkach kończyło się to tragicznie. Dlatego warto kupić buty zimowe z podeszwą antypoślizgową. Dzięki temu chodzenie po oblodzonych drogach nie będzie dla nas problemem. Warto więc sięgnąć po taki dodatek do naszych budów, by zadbać o nasze zdrowie i bezpieczeństwo.