Tarot Online

Rybiki w domu – jak pozbyć się małych intruzów?

2019.08.28

1 minuta i 57 sekunda

Zdjęcie stockowe

Spis treści:
  • Rybiki w domu – co robić?
  • Rybiki w domu – jak się ich pozbyć?
    • #1 Sprzątanie
    • #2 Dezynsekcja
    • #3 Pułapki na rybiki
    • #4 Kot
Niniejszy artykuł pod tytułem Dlaczego soczewki są modne wśród gwiazd? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Dlaczego soczewki są modne wśród gwiazd? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Rybiki w domu zdarzają się nawet w najbardziej schludnych i czystych pomieszczeniach. Dlaczego pojawiają się w takich miejscach jak łazienka? Jak się pozbyć tych nieproszonych gości? Podpowiadamy!

Rybiki w domu – co robić?

Rybiki cukrowe, inaczej srebrzyki lub rybiki łazienkowe, to niewielkie ciemnoubarwione bezskrzydłe owady, które wprost przepadają za wilgocią i w sprzyjających warunkach potrafią się bardzo szybko namnożyć. Rybiki w domu pojawiają się najczęściej wtedy, gdy zaniedbaliśmy sprzątanie. Mogą się panoszyć w naszej łazience, na korytarzach lub w kuchni, najczęściej pojawiają się tam, gdzie z jakichś powodów zadomowiła się wilgoć.

Rybiki cukrowe nie są groźne ani nie roznoszą żadnych chorób, ale ich obecność w domu może być frustrująca. Owady mogą podgryzać papierowe elementy w domu, takie jak np. tapeta oraz dla niektórych osób stanowią mało estetyczny widok, a nawet je obrzydzają. Jak się ich pozbyć?

Rybiki w domu – jak się ich pozbyć?

#1 Sprzątanie

Pierwszy krok do tego, by pozbyć się z domu rybików to gruntowne sprzątanie. Wyczyścić należy przede wszystkim powierzchnie w kuchni i w łazience. Konieczne będzie także wietrzenie pomieszczeń, by usunąć nadmiar zalegającej w budynku mieszkalnym wilgoci.

#2 Dezynsekcja

Bardziej drastyczne metody to użycie środków do zwalczania insektów. Kilkukrotne pryskanie miejsca, w którym gromadzą się owady, może pomóc rozwiązać problem. Warto także prześledzić miejsca, z których wychodzą rybiki, by znaleźć szczeliny w swoim domu i odpowiednio je zabezpieczyć.

#3 Pułapki na rybiki

Inne sposoby na rybiki to pułapki na rybiki. Autorzy bloga testowali już takie rozwiązania i omawiają na jego łamach ich skuteczność.

#4 Kot

W walce z rybikami może pomóc także kot, przynajmniej na jakiś czas. Znudzony życiem kanapowca kocur może poczuć się jak prawdziwy drapieżnik, gdy wskaże się mu grupę rybików, która zasiedliła łazienkę lub kuchnię.

Rybiki w domu zdarzają się nawet u największych gwiazd. Mogą pojawiać się także w lokalach gastronomicznych, hotelach i restauracjach. Na szczęście łatwo się ich pozbyć. Owady te lubią ciepłe i wilgotne miejsca, dlatego wystarczy je pozbawić dogodnych warunków, by zniechęcić je do częstych wizyt w naszym mieszkaniu lub domu. A Wy jakie macie sposoby na rybiki? Chętnie je poznamy!