Tarot Online

Tarot, czyli poznaj sztukę kartomancji

Niniejszy artykuł pod tytułem Dlaczego soczewki są modne wśród gwiazd? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Dlaczego soczewki są modne wśród gwiazd? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Wiem, co myślisz, karty Tarota to tylko głupie przesądne gry podobne do czytania horoskopu lub gry z tablicą Ouija. Ale te karty to znacznie więcej niż tylko kawałki usztywnionego papieru. Karty Tarota po raz pierwszy pojawiły się na świecie w XIV wieku, ale do wróżenia użyto ich dopiero znacznie później, w XVIII wieku. Wróżbiarstwo to w zasadzie każda praktyka polegająca na próbie zobaczenia przyszłości lub znalezienia odpowiedzi na coś nieznanego, zazwyczaj poprzez nadprzyrodzoną energię oraz inne zjawiska metafizyczne.

Budowa talii Tarota

Dzisiaj tarot jest używany przede wszystkim do wróżenia, ale niektóre kraje używają talii tarota do gry w karty. W większości talii jest 78 kart, 22 to Major Arcana, nazywany garniturem atutowym, w którym znajduje się magik, głupiec, diabeł, koło fortuny i inne podobne karty indywidualistyczne. Następna jest Arcana Mniejsza, składająca się z 56 kart, czterech różnych garniturów, zwykle różdżki, monety, kubki i miecze, ale to może się zmieniać, na przykład różdżki mogą być często zamieniane na pałki, pręty lub klepki, a monety mogą być nazywane pentaklami lub dyskami. Każdy garnitur ma 14 kart, ponumerowanych od asa do 10 i cztery karty dworskie (strona, rycerz, królowa i król).

Sprawdź także znaczenie kart Tarota online.

Przepowiadanie przyszłości – czy to prawda?

„Zabawa” kartami tarota zazwyczaj oznacza, że jesteś nieco bardziej otwarty na coś bardziej duchowego, otaczającego nasze codzienne życie. Pokazuje, że nie twój umysł nie ogranicza się tylko do tego, co jest widoczne. Niestety, karty tarota nie zmieniają przyszłości, ale mogą ci pomóc w ustaleniu twojego dalszego postępowania lub wyjaśnieniu, co się stanie dalej. Tarot wymaga intuicji, a ci, którzy czytają karty, muszą sami określić ich znaczenie. Karty tarota często pomagają Ci usłyszeć, co naprawdę czujesz i czego naprawdę chcesz, więc mogą być pomocne w podejmowaniu ważnych decyzji w życiu. Możesz więc zastanawiać się, dlaczego powinieneś czytać tarota lub kupić własną talię kart. To naprawdę proste, karty tarota działają jak przewodnik po pewnych pytaniach o sobie, na które nawet najbardziej introspekcyjna osoba może mieć trudności z odpowiedzią. Karty nie ujawniają przyszłości, ani nawet nie są jasne, co mają na myśli, ale mogą ci pomóc w ustaleniu, którą ścieżkę wybrać, jeśli chodzi o te trudne decyzje.

Jeśli nie wierzysz, to w porządku, ale pamiętaj o tych wszystkich małych rzeczach w życiu, których nie potrafimy wyjaśnić. Karty tarota są pod pewnymi względami zabawne, ale czasami prawda, którą wygłaszają jest o wiele bardziej trzeźwa, niż można by się spodziewać.

Więcej o Tarocie przeczytasz na stronie Tarot-Online.com.pl.