Tarot Online

Trawnik, jego zakładanie i pielęgnacja trawnika

Niniejszy artykuł pod tytułem Dlaczego soczewki są modne wśród gwiazd? nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Dlaczego soczewki są modne wśród gwiazd? należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

W przydomowym ogródku są kwiaty, drzewa i trawa. Wydawałoby się, że zakładanie trawnika jest łatwe, ale pewne zasady związane z tą czynnością trzeba koniecznie znać. Trawnik to ozdoba i element funkcjonalny – na trawie można usiąść oraz ładnie odpocząć. Obecnie popularny jest trawnik z siewu albo z rolki. Klient samodzielnie wybiera rodzaj trawnika i zdobi nim otoczenie swojego domu.

Najpierw przygotuj teren

Przed posianiem trawy lub rozwinięciem trawnika koniecznie należy wyrównać teren. Najpierw tworzy się elementy małej architektury, wytycza się nawierzchnię, kładzie się instalację, tworzy się rabaty i sadzi się rośliny. Dopiero później przychodzi czas na trawnik. Po młodej trawie nie należy deptać, dlatego wszelkie prace wymagające chodzenia i wożenia roślin taczkami lepiej przeprowadzić przed posadzeniem trawy.

Kiedy zakładamy trawnik?

Trawnik wysiewa się w kwietniu lub na początku maja, gdy jest co najmniej 10 stopni Celsjusza. Można też tworzyć trawnik w sierpniu lub na początku września. Podczas upałów nie wysiewa się trawnika, ponieważ ziemia jest wówczas wysuszona. Siana trawa musi być podlana, ponieważ susza może zniszczyć trawę. Trawę z rolki wysiewa się wiosną, późnym latem lub jesienią. Wówczas jest dobry czas na takie prace. W upalne dni trawy z rolki nie należy układać, ponieważ nie będzie się dobrze trzymała.

Jakie powinno być podłoże?

Miejsce pod trawnik musi być czyste, bez kamieni, gruzu oraz chwastów. Jest to zdecydowanie najważniejsza sprawa, ponieważ pod trawą nie może być żadnych nierówności. Ziemia pod trawnik musi być przekopana, na głębokość niezbyt dużą, na głębokość łopaty. Mało urodzajna ziemia musi być wyrównana warstwą kompostu. Podobnie robi się, gdy ziemia jest gliniasta. Do takich czynności zaleca się wykorzystanie glebogryzarki. Trawnik najlepiej zakłada się na płaskim terenie, dobry będzie także teren z lekkim spadkiem. Żadne dziury i doły nie są akceptowane. Obrzeża trawnikowe pozwolą wykończyć brzegi trawnika. Tydzień przed sianiem trawy należy zasilić glebę płynnym nawozem. Przy domu zakłada się trawnik ozdobny lub rekreacyjny. Trawniki sportowe rzadko zakłada się przed domem czy w ogrodzie. Trawniki siane zakłada się w miejscach zacienionych lub nasłonecznionych. Trawnik najlepiej siać podczas pogody bezwietrznej, lekko wilgotnej. Trawnik z rolki układa się w miejscach słonecznych, lekko wilgotnych. Klient samodzielnie wybiera rodzaj trawnika i liczy sam lub z pomocą doradcy ile nasion kupić lub rolek trawy przynieść do przydomowego ogródka.

Piękny trawnik to doskonała ozdoba i bez niego nie ma ładnych przydomowych okolic, jest to sprawa jak najbardziej oczywista, dlatego każda osoba dba o to, by przed domem mieć efektowną strefę zieleni.

Artykuł powstał przy współpracy z naszogrodniczy.pl